Budowa tarasu – od czego zacząć?

Kiedy szukasz do budowy tarasu, istnieje wiele rzeczy do rozważenia, od rodzaju przestrzeni masz do pracy z, do wysokości i rodzaju budynku, nawet do klimatu jesteś w. Na początku pomysł może wydawać się skomplikowany, ale w rzeczywistości jest o wiele łatwiejszy niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Od czego więc zacząć?

 

Zanim zaczniesz planować budowę tarasu, musisz wiedzieć, jaki rodzaj budynku posiadasz. Jeśli jest to dom lub apartamentowiec, może być dość łatwo zrobić miejsce na zewnętrzną przestrzeń życiową. Ale jeśli mieszkasz w wieżowcu, uzyskanie zgody od właściciela może być nieco trudniejsze. Warto również zastanowić się, ile miejsca masz na sam taras. Czy masz wystarczająco dużo miejsca na meble zewnętrzne i rośliny? Czy jest wystarczająco dużo światła słonecznego? Jak będzie odprowadzana woda deszczowa?

Jeśli Twój właściciel zgadza się na ten pomysł, zacznij od ustalenia, ile miejsca będzie dostępne na tarasie po jego ukończeniu. Czy wystarczy miejsca na stół i krzesła? Czy znajdzie się miejsce na donice i inne elementy dekoracyjne? Po ustaleniu tego, weź pod uwagę, ile osób będzie z niego korzystać. Więcej na singlezone.pl