Biała glinka kosmetyczna – czym się charakteryzuje?

Jakie działanie ma biała glinka kosmetyczna? Skąd pochodzi? Jakie są jej właściwości? Biała glinka kosmetyczna to naturalna glinka bentonitowa. Posiada wysoką zawartość minerałów, w tym magnezu i wapnia, które sprzyjają odnowie skóry.

 

Biała glinka kosmetyczna słynie ze swoich zdolności do usuwania toksyn ze skóry, skutecznie eliminując zaskórniki i pryszcze. Dzieje się tak ze względu na wysoki ujemny ładunek jonowy glinki. Negatywność tej substancji będzie przyciągać do jonów dodatnich. Oznacza to, że gdy zastosujesz białą glinkę kosmetyczną do twarzy, przyciągnie ona olej i brud, który siedzi na skórze i wyciągnie je na powierzchnię, gdzie mogą być zmyte wodą.

 

Biała glinka kosmetyczna jest również bardzo skuteczna w wyciąganiu zanieczyszczeń we krwi, jak również w pochłanianiu nadmiaru wody w skórze spowodowanej trądzikiem lub trądzikiem różowatym. Dzieje się tak dlatego, że wyciąga ona wilgoć z głębi skóry na powierzchnię, gdzie odparowuje ona do powietrza.

 

Biała glinka kosmetyczna ma również wysoką zawartość minerałów, które pomogą uszczelnić pory i naprawić uszkodzone komórki w Twojej skórze. Glinka bentonitowa jest używana od wieków jako najbardziej skuteczny środek na trądzik i inne choroby skóry, w tym egzemę, łuszczycę, czyraki, oparzenia, stopę sportowca i odleżyny. Sprawdź portal clothy.pl i poznaj inne ciekawostki.