Co zrobić, gdy dziecko nie chce przestać płakać?

Wiem, że ciężko jest mieć dziecko płaczące w środku nocy, kiedy nie masz pojęcia co jest z nią nie tak. Całkowicie to rozumiem!!!

 

Kiedyś czułem się źle dla siebie, kiedy to się stało, ale teraz zdaję sobie sprawę, że jest to normalne i każdy przez to przechodzi. Kiedy twoje dziecko płacze, oznacza to, że jest mu niewygodnie i potrzebuje zmiany, karmienia, bekania lub kołysania.

 

Podczas fazy przewijania mieliśmy system: mój mąż zmieniał ją, podczas gdy ja trzymałam ją i mówiłam do niej. Na przykład: „Wszystko w porządku, kochanie, tylko tatuś zmienia ci pieluszkę”. Brzmi to głupio, ale pomogło jej poczuć, że nadal jest pod opieką nas obojga. Po zmianie pieluszki zakładaliśmy jej świeży jednoczęściowy śpiworek; czasami po tym kroku zakładaliśmy jej kołderkę, jeśli nadal była zdenerwowana, ale nie płakała zbyt mocno.

 

Następną rzeczą do zrobienia było delikatne beknięcie (jeśli nie beknęłaś jej w foteliku samochodowym w drodze do domu, gdziekolwiek byłaś). Następnie można ją kołysać w ramionach lub położyć się z nią na piersi, aż zaśnie. Po kilku minutach snu możesz przenieść ją do łóżeczka. Więcej na: momom.pl