Czy można się przepracować?

Czy możliwe jest przepracowanie się? To pytanie, które często pojawia się w rozmowach, ale dość trudno jest udowodnić, że zrobiłeś coś złego swojemu organizmowi, jeśli wciąż żyjesz i funkcjonujesz na powierzchni. Ale są pewne znaki ostrzegawcze, że możesz przepracować się zarówno fizycznie, jak i psychicznie, i może to prowadzić do długoterminowych problemów, nie dając znać, że bierzesz zbyt wiele żniwa na swoje zdrowie.

Jeśli chodzi o objawy fizyczne, zwróć uwagę na ból w klatce piersiowej, suchość w ustach, zawroty głowy lub światłowstręt, bóle głowy i problemy z oddychaniem. To wszystko mogą być oznaki ekstremalnego obciążenia serca i układu krążenia, prowadzące do ataków serca i udarów. Inne objawy fizyczne obejmują niewyraźne widzenie i osłabienie mięśni lub tiki. Jeśli to się stanie, gdy jesteś w pracy, natychmiast zadzwoń pod numer 911.

Przepracowanie może również prowadzić do problemów ze zdrowiem psychicznym, takich jak lęk i depresja. Jeśli zanim zacząłeś pracować zbyt ciężko, byłeś na równym poziomie emocjonalnym, ale zacząłeś mieć problemy ze snem lub koncentracją z powodu stresu związanego z pracą, może to być znak, że za bardzo się forsujesz.

Będąc świadomym tych znaków ostrzegawczych i dbając o swoje zdrowie fizyczne i psychiczne teraz, unikniesz innych problemów w późniejszym czasie. Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://teamowi.pl/ .