Czym jest marketing?

Co to jest marketing? Marketing to proces, w którym firmy tworzą i dystrybuują daną rzecz, lub usługę. Proces ten obejmuje wiele działań, takich jak reklama, branding, sprzedaż i public relations – wszystkie one mają na celu stworzenie pewnego obrazu firmy i jej przedmiotów.

Choć może się to wydawać dość proste, istnieje wiele rzeczy, które wchodzą w skład udanego planu marketingowego. Dobra strategia marketingowa może pomóc każdej firmie sprzedać więcej produktów i usług na ich rynku docelowym.

Kiedy patrzysz na udane kampanie marketingowe dużych firm, widzisz, że te kampanie są starannie zaplanowane na długi czas. Niektóre z nich mogą trwać przez lata. Na przykład firma produkująca mrożonki Eggo pracuje nad swoją kampanią o niskiej zawartości tłuszczu i cholesterolu od 20 lat!

Wykorzystanie współczesnych technologii, takich jak Internet i portale społecznościowe, również zmieniło to, czym jest marketing. Nie chodzi już tylko o reklamy w telewizji czy reklamy drukowane w czasopismach. Dziś wszyscy mamy dostęp do sieci i portali społecznościowych, takich jak Facebook czy Twitter, które są wykorzystywane do celów reklamowych przez wiele firm. Więcej na talkword.pl