Czym jest Xbox?

Xbox to marka systemu elektronicznej rozrywki i jego gier, pierwotnie pomyślana jako dodatek do konsoli do gier Xbox firmy Microsoft, ale obecnie dostępna również jako osobna konsola. 

System składa się z trzech głównych elementów: samej konsoli, kontrolera i różnych urządzeń peryferyjnych. Po raz pierwszy został wydany w 2001 roku. Oryginalny Xbox był pierwszą z konsol szóstej generacji i choć został wyprzedzony przez PlayStation 2 firmy Sony i GameCube firmy Nintendo, nadal był jednym z najpopularniejszych systemów do gier w tej generacji. Xbox 360 został wydany w 2005 roku i nadal jest uważany za jeden z najlepszych platform do gier dzisiaj – nawet zdobył nagrody dla najlepszego urządzenia elektronicznego i najlepszy gadżet lub kontroler gry na 2006 Consumer Electronics Show. W 2010 roku stała się dostępna w nowej wersji o nazwie Xbox 360 S lub Slim – mniejszej wersji z unowocześnionym sprzętem.

Oryginalny Xbox został wydany w Ameryce Północnej 15 listopada 2001 roku i szybko doczekał się międzynarodowej premiery 22 lutego 2002 roku. Początki były powolne, ale sukces okazał się większy, niż przewidywał Microsoft. Firma sprzedała w końcu ponad 24 miliony sztuk na całym świecie. Xbox był wyposażony w dysk twardy do przechowywania gier w trybie offline, co było czymś, czego żaden z jego konkurentów w tym czasie nie oferował. Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://bastille.pl/ .