Czym są monitory snu?

Monitory snu to nowy rodzaj produktu, który zyskał na popularności w ciągu ostatnich kilku lat. Są one zaprojektowane tak, aby pomóc Ci lepiej zrozumieć Twoje wzorce snu, ale mogą być drogie i trudne w użyciu, a wiele osób nie wie, czy są w stanie uzyskać z nich jakąkolwiek wartość.

Monitor snu to zazwyczaj niewielkie urządzenie, które umieszcza się na szafce nocnej lub na nadgarstek (wiele zegarków ma je wbudowane). Jest ono wyposażone w czujniki, które śledzą, jak długo śpisz i kiedy, a także inne zmienne, takie jak tętno i oddech. Niektóre urządzenia wysyłają nawet w nocy powiadomienia z sugestiami dotyczącymi tego, co może poprawić jakość Twojego snu. Informacje te są prezentowane w aplikacji lub na stronie internetowej, gdzie możesz obejrzeć wykresy swoich wzorców w czasie.

Celem tych monitorów jest danie ludziom pojęcia o tym, jakie czynniki wpływają na ich jakość snu, aby mogli eksperymentować ze zmianami, które mogą ją poprawić. Jedna z popularnych teorii na temat snu mówi, że jest on związany z poziomem pewnych hormonów – melatoniny, hormonu wzrostu, kortyzolu itp. Inne teorie próbują zidentyfikować korelacje między różnymi rodzajami aktywności w ciągu dnia a tym, jak dobrze ktoś śpi w nocy – być może masz stresujący dzień. Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://thinknews.pl/ .