Jak się ubrać na wyjazd do Rzymu?

Ubieranie się na wycieczkę do Rzymu jest czymś w rodzaju formy sztuki, w zależności od sezonu, budżetu i tego, jak bardzo chcesz być w zgodzie z kulturą. Chociaż nie możesz polegać na rzymskich etykietach mody, które powiedzą Ci, co jest modne, nadal będziesz chciał ubierać się tak, jakbyś wychodził na drinka w Tokio lub Nowym Jorku.

 

Pakując się do Rzymu, ważne jest, aby wziąć pod uwagę klimat i to, jak wpłynie on na ilość czasu spędzanego na zewnątrz. Średnie temperatury w Rzymie wahają się od 58 °F (14,4 °C) w styczniu do 71 °F (21,6 °C) w lipcu, ale miasto doświadcza łagodnych zmian przez cały rok. Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to zapoznać się z prognozami pogody z wyprzedzeniem i odpowiednio zaplanować swoją garderobę.

 

Przygotowując się do podróży, należy również wziąć pod uwagę kwestie kulturowe. Na przykład, podczas gdy szorty są akceptowalne w większości restauracji latem, nie są one modne w godzinach pracy – zachowaj je na czas po 21:00. I choć noszenie garnituru może wydawać się stratą miejsca w bagażu, to jeśli wybierasz się na jednodniową wycieczkę, aby odwiedzić papieża lub wziąć udział w spotkaniu biznesowym z lokalną firmą, będziesz chciał być odpowiednio ubrany. Więcej informacji na: sportygirl.pl