Jaki kocyk wybrać dla niemowlaka?

Pojawienie się nowego członka rodziny w domu, wymusza na jego najbliższych skompletowanie odpowiedniej wyprawki. Jednym z jej podstawowych elementów jest wybór idealnego kocyka dla niemowlaka, z którego korzysta się praktycznie przez cały czas. Czym się kierować wybierając idealny kocyk dla nowonarodzonego członka rodziny?

Kocyk dla niemowlaka – materiał

Wybór kocyków dla niemowlaka jest ogromny, przez co powoduje duże trudności w wyborze idealnego. Pierwszym elementem, jakim należy się kierować wybierając kocyk dla dziecka jest materiał  z jakiego został wykonany. Do najbardziej popularnych należą kocyk bawełniany dla niemowląt, kocyk wykonany z bambusa, kocyki muślinowe oraz wełniane.

Kocyk bawełniany dla niemowląt zapewnia komfort dziecku i nie podrażnia jego delikatnej skóry. Jest przyjemny w dotyku oraz bardzo miękki.  Zapewnia dziecku ciepło, jednocześnie przepuszczając powietrze, dzięki czemu chroni je przed przegrzaniem. Kocyki bambusowe są antyalergiczne i antygrzybiczne oraz odznaczają się silnymi właściwościami termoregulacyjnymi. Stanowią drugi, po kocykach bawełnianych, najczęstszy wybór kocyków dla niemowląt. Zimą warto zdecydować się na kocyki wykonane z wełny, latem doskonałym wyborem będą kocyki muślinowe.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Kocyk dla niemowlaka powinien mieć odpowiedni rozmiar. Najlepszym wyborem będzie ten o wymiarach  50 cm – 65 cm x 75 cm. Wybierając większy będzie on niekomfortowy w korzystaniu, może się pobrudzić lub wkręcić w koło. Zbyt duża ilość materiału może powodować, że dziecku będzie niewygodnie. Dobry kocyk to także kocyk elastyczny, który dopasowuje się do ciała dziecka oraz odpowiednio do niego przylega. Ważna jest także odpowiednia termoregulacja. Nieodpowiednio dobrany, będzie wychładzał dziecko podczas zimnych dni, a przegrzewał w upalne lato oraz na wiosnę. Wszystkie powyższe wytyczne sprawią, że wybór idealnego kocyka będzie dużo łatwiejszym zadaniem.