Kosmetyki ekologiczne

Kosmetyki organiczne są obecnie w modzie i robią furorę w branży kosmetycznej. Ale co dokładnie oznaczają i dlaczego są tak popularne?

 

Termin „organiczny” stosuje się zazwyczaj do żywności, którą spożywamy – owoce i warzywa uprawiane bez użycia pestycydów i nawozów chemicznych nazywamy „organicznymi”. Oznacza to, że zamiast karmić rośliny chemikaliami, aby umożliwić im szybszy wzrost i większe zbiory, rolnicy muszą stosować naturalne metody, takie jak rotacja upraw i stosowanie naturalnych pestycydów. Problem w tym, że nie ma definicji dla kosmetyków organicznych. W rzeczywistości, o ile mogę powiedzieć, nie ma nic prawnie wiążącego w kwestii bycia oznaczonym jako kosmetyk organiczny. Z tego powodu, kiedy widzisz słowo „organiczny”, to tak naprawdę nic nie znaczy – i to do Ciebie należy decyzja, czy chcesz wydać pieniądze na coś, co może nie być w 100% organiczne.

 

W niektórych przypadkach produkty oznaczone jako organiczne zawierają szkodliwe składniki – innymi słowy, możesz kupić coś, co jest potencjalnie szkodliwe dla twojego zdrowia. Produkty te mogą zawierać składniki, które były testowane na zwierzętach lub w badaniach laboratoryjnych stwierdzono, że powodują raka. Jeśli produkt jest oznaczony jako organiczny, ale zawiera te składniki, to jest to oszustwo – to jest właśnie oszustwo.

Więcej dowiesz się na stronie: detaille.pl