Maść cynkowa – w czym może ci pomóc?

Maść cynkowa to przydatny i skuteczny środek na wiele rodzajów problemów skórnych. Maść jest znana z tego, że jest w stanie pomóc wielu osobom, które cierpią z powodu trądziku, który jest jednym z najczęstszych problemów, z jakimi borykają się ludzie na całym świecie. Jako takie, maść cynkowa była używana przez dziesięciolecia przez miliony ludzi w próbie pozbycia się tych skaz i blizn. Po tym wszystkim, to bardzo łatwo dostać trądzik z prostych rzeczy, takich jak stres, lub nawet od jedzenia zbyt dużo czekolady (i każdy kocha czekoladę!). Głównym składnikiem tej maści jest tlenek cynku, który został udowodniony jako skuteczny lek przeciwko trądzikowi ze względu na jego właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne.

 

Tlenek cynku, który można znaleźć w Maści Cynkowej może być stosowany również do innych celów. Na przykład, został on również wykorzystany jako środek na pieluszkowe zapalenie skóry u niemowląt, stopę atletyczną i inne infekcje grzybicze. To nawet został użyty jako leczenie egzemy!

 

Istnieje wiele różnych marek, które można znaleźć w lokalnych aptekach lub w Internecie. Zalecamy jednak używanie tylko 100% czystego tlenku cynku klasy farmaceutycznej, ponieważ istnieją firmy, które nie używają 100% czystych składników.