MR-J2S-60B

Źródło: https://magsteron.pl/

MR-J2S-60B to serwowzmacniacz firmy Mitsubishi, należący do serii MELSERVO-J2-Super. Urządzenie to wzmacnia moc serwomotoru, umożliwiając mu pracę zgodnie z sygnałem polecenia przesłanym z modułu pozycjonowania. Serwowzmacniacz pozwala jednocześnie na kontrolowanie pracy napędu oraz korygowanie występujących błędów. Oferowany w Magsteronie model marki Mitsubishi wyróżnia się wysoką wydajnością działania oraz szerokim zakresem funkcji.

Jak działa serwowzmacniacz MR-J2S-60B firmy Mitsubishi?

MR-J2S-60B łączy się z kontrolerem systemu serwo za pośrednictwem magistrali szeregowej, co pozwala na bezpośredni odczyt pozycji oraz wykonanie wymaganej operacji. Dane z jednostki sterującej odpowiadają za kontrolowanie prędkości oraz kierunku obrotów serwonapędu, gwarantując przy tym wysoką precyzję pozycjonowania. Za nałożenie ograniczenia momentu obrotowego na serwowzmacniacz odpowiada obwód zaciskowy, który chroni tranzystor mocy w obwodzie głównym przed przetężeniem na skutek nagłego przyspieszenia, zwolnienia lub przeciążenia. Wartość graniczna momentu obrotowego może być zmieniona na dowolną przy pomocy zewnętrznego wejścia analogowego bądź też odpowiedniego parametru.

Konstrukcja

Oferowane przez nas urządzenie z serii MELSERVEO-J2 Super wyposażone zostało w enkoder położenia absolutnego, który zapewnia wysoki poziom kontroli za sprawą 131072 impulsów/obr. Po dołączeniu do serwowzmacniacza baterii możesz uzyskać wydajny system detekcji pozycji. Takie rozwiązanie nie wymaga powrotu do pozycji wyjściowej po wyłączeniu zasilania lub pojawieniu się alarmu, ponieważ jest ona ustawiana automatycznie i od razu. Serwowzmacniacz ten pozwala na ustawienie parametrów, regulację, monitorowanie stanów czy wykonywanie testów za pomocą oprogramowania MR Configurator, zainstalowanego na komputerze. Automatyczne dostrajanie w czasie rzeczywistym daje możliwość dostosowania mocy serwo do maszyny.