Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze rowerka trójkołowego dla naszego dziecka?

Gdy przeglądamy dostępne rowerki trójkołowe dla dzieci, to powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na ich funkcje. Możemy wybrać rowerek trójkołowy tradycyjny, który na stałe ma przyczepioną rączkę do konstrukcji. Ale możemy również postawić na rozwiązanie, które nie tylko posłuży naszemu dziecku, ale także nam samym.

Świetne są rowerki trójkołowe dla dzieci, które łączą w sobie funkcje rowerka do samodzielnej jazdy oraz także rowerka prowadzonego bezpośrednio przez osobę dorosłą. Mają do tego elementy dodatkowe, które to ułatwiają korzystanie z rowerka nie tylko dzieciom, ale także ich rodzicom.

O czym mowa? Jest to rączka regulowana, połączenie kierownicy z rączką rodzica, funkcja koła wolnego, praktyczne akcesoria, pokrowiec na siedzisko oraz budka, która chroni naszego maluszka przed słońcem. Bardzo dużą popularnością cieszą się rowerki z siedziskiem obrotowym. Są to rowerki odpowiednie dla dzieci od około dziewiątego miesiąca życia. Dzięki nim maluszki nie tracą rodzica z oczu podczas spacerku, a do tego mogą odpocząć. Rowerki tego typu pozwalają na wychodzenie z maluszkami bez spacerowego wózka.

Rowerki dzięki swojej modułowej budowie nie tylko posłużą nam od momentu, w którym maluszek już pewnie oraz samodzielnie siedzi – łatwo zamontujemy elementy poszczególne, jak pasy, budka, czy też barierka zabezpieczająca i tym samym przekształcimy rowerek w rowerek w pełni samodzielny już dla starszaka. Gdy decydujemy się na takowe rozwiązanie, to sprawimy swojemu dziecku rowerek, który będzie mu służył przez naprawdę długie lata.