Na co zwrócić uwagę przy sadzeniu roślin na balkonie?

Ogrodnictwo na balkonie może być satysfakcjonującym doświadczeniem, ale ważne jest, aby rozważyć właściwe rośliny dla odpowiedniej przestrzeni. Jeśli chcesz uprawiać owoce lub warzywa, będziesz potrzebował przestrzeni, w której będą mogły rosnąć wysoko i otrzymywać dużo światła słonecznego. Jeśli uprawiasz tylko małe kwiaty lub zioła, nie ma potrzeby, aby upewnić się, czy twój balkon dostaje dużo słońca, ponieważ będą równie dobrze rosły z odrobiną światła.

Pierwszym krokiem przy ustalaniu, co sadzić na balkonie, jest poznanie, jaki rodzaj obszar masz do dyspozycji. Duży balkon z dużą ilością miejsca może być w stanie utrzymać kilka różnych upraw na raz, podczas, gdy mniejszy może nie być w stanie utrzymać więcej niż kilka garnków. Rozważ ilość czasu, który będziesz spędzać na utrzymaniu swoich roślin, jak również, jeśli masz nadzieję na maksymalne plony z upraw, może trzeba będzie spędzić dodatkowy czas na podlewanie i nawożenie ich codziennie. 

Jak dużo światła słonecznego dostaje Twój balkon? Nawet jeśli masz balkon skierowany na wschód, który dostaje bezpośrednie światło słoneczne rano, może nie być tak słoneczny później w ciągu dnia. Powinieneś również rozważyć, ile słońca uderza w każde miejsce na balkonie w ciągu dnia. Jest to szczególnie ważne, jeśli chcesz uprawiać rośliny.

Więcej ogrodowych, i nie tylko, porad, znajdziesz na stronie https://dompodkontrola.pl/ .