Najlepsze ćwiczenia na spalanie kalorii

Jednym z najpopularniejszych pytań zadawanych przez osoby, które chcą zrzucić kilka kilogramów jest: „Jakie jest najlepsze ćwiczenie na spalanie kalorii?”. Jest to z pewnością rozsądne pytanie. Im więcej kalorii spalisz na trening, tym lepszą wydajność z niego uzyskasz. Więc które ćwiczenia spalają najwięcej?

Najlepsze ćwiczenia na spalanie kalorii, według nauki, to takie, w których wykonujesz intensywną ilość pracy w krótkim czasie.

Badanie, które zostało przedstawione na American College of Sports Medicine wykazało, że trening interwałowy o wysokiej intensywności był bardziej skuteczny niż trening o umiarkowanej intensywności dla utraty wagi i ogólnego zdrowia sercowo-naczyniowego. W tym badaniu grupy wykonywały różne rodzaje treningu: kardio o umiarkowanej intensywności steady-state, trening interwałowy o wysokiej intensywności i trening oporowy. Chociaż zarówno HIIT, jak i trening oporowy spalały więcej kalorii na minutę niż kardio o stałej intensywności, HIIT miał trzy razy więcej efektów „nadmiernego powysiłkowego zużycia tlenu” (EPOC) – co oznacza, że spalał więcej kalorii również po zakończeniu ćwiczeń. To właśnie sprawia, że HIIT jest tak skuteczny w utracie wagi i ogólnych korzyści zdrowotnych. Twoje ciało spala dodatkowe kalorie nawet po zakończeniu treningu! 

Podobne informacje znajdziesz na stronie https://familysports.pl/ .