Płyn micelarny – warto go używać

Najlepsze środki do mycia twarzy to te, które potrafią usunąć makijaż i oczyścić twarz tak skutecznie, jak to tylko możliwe. Płyn micelarny, znany również jako woda micelarna, zyskuje ostatnio na popularności ze względu na to, jak skutecznie to robi.

 

Micele to cząsteczki, które działają jak małe gąbki, przyciągając brud i olej. W płynie micelarnym cząsteczki te tworzą warstwę na wierzchu produktu, dzięki czemu można przeciągnąć po niej ściereczkę, aby usunąć wszystkie obrzydliwe rzeczy. Micele są zawieszone w wodzie i środkach czyszczących, co oznacza, że jest on na tyle delikatny, że można go stosować do skóry wrażliwej.

 

Istnieje kilka różnych sposobów na wykorzystanie płynu micelarnego. Jeśli masz wodoodporny tusz do rzęs lub eyeliner, możesz potrzebować dodatkowego kroku w postaci użycia płynu do demakijażu oczu przed użyciem płynu micelarnego. Jeśli nie, po prostu weź wacik lub płatek kosmetyczny i nałóż płyn na twarz. Na początku będziesz miała wrażenie, że wcierasz w twarz alkohol, ale po kilku sekundach zaczniesz odczuwać działanie ściągające. Masuj małymi kółkami przez 30 sekund, a następnie wytrzyj świeżym wacikiem.

Sprawdź więcej: diysy.pl