Zielona glinka kosmetyczna – czym się charakteryzuje?

Zielona glinka kosmetyczna to świetna alternatywa dla tradycyjnej glinki. Ma wszystkie te same korzyści, ale z kilkoma dodatkowymi cechami, które czynią ją bardziej przyjazną dla środowiska. Glinka jest świetnym środkiem złuszczającym, ponieważ absorbuje olej i zanieczyszczenia ze skóry, jednocześnie stymulując przepływ krwi i promując odnowę komórek. Oto kilka z wielu sposobów, w jakie zielona glinka kosmetyczna jest dla Ciebie lepsza niż tradycyjna:

Zielona glinka kosmetyczna jest zasobem odnawialnym.

Tradycyjna biała glinka pochodzi z kopalni w Niemczech i Chinach. Większość z tych kopalni została ogołocona i nie są one uzupełniane nowymi złożami gliny. Oznacza to, że jeśli nadal będziemy zużywać zasoby w obecnym tempie, wkrótce zostaną one wyczerpane. Z kolei zielona glinka kosmetyczna może być pozyskiwana w sposób zrównoważony z alg uprawianych w stawach. Algi można następnie przetworzyć na glinkę w ciągu około dwóch tygodni. W ten sposób zbiory nie szkodzą środowisku, a wręcz przyczyniają się do jego poprawy, dostarczając pożywienia rybom i innym zwierzętom żyjącym w stawach.

Zielona glinka kosmetyczna jest łatwiejsza do zebrania

Tradycyjne wydobycie gliny wymaga użycia ogromnego sprzętu do wykopania ton ziemi – wszystko to musi być przetransportowane do zakładów przetwórczych za pomocą pojazdów, które spalają paliwa kopalne i uwalniają emisje do naszego powietrza i wody. Polecamy Twojej uwadze portal catchlife.pl